Kiedy banki i różnego rodzaju instytucje pozabankowe odmawiają przyznania kredytu, to wtedy pozostaje jeszcze jedna możliwość, a jest nią pożyczka społecznościowa. To naprawdę interesujący produkt finansowy i przede wszystkim dostępny dla wyjątkowo szerokiej grupy osób.
 

Pożyczki prywatne - od inwestorów z własnym kapitałem

Kredyty w zasadzie zostają udzielone przez konkretne instytucje finansowe, natomiast w przypadku oferty społecznościowej mamy do czynienia z trochę inną sytuacją, ponieważ pożyczkodawcą jest prywatny inwestor. W krajach anglosaskich ten produkt finansowy od lat cieszy się ogromną popularnością, natomiast w naszym kraju dopiero zaczyna zdobywać uznanie. Wydaje się, że ma wielką szansę na szybki rozwój, a to ze względu na kilka swoich walorów.

Pożyczki społecznościowe są przede wszystkim stosunkowo łatwo dostępne. Nie ma znaczenia zdolność kredytowa czy zasobność portfela potencjalnego pożyczkobiorcy. Nikt też nie będzie sprawdzał jego statusu zatrudnienia oraz ilości osób na utrzymaniu. Mało tego, to również pomoc finansowa dla zadłużonych, a nawet z zajęciami komorniczymi. Co jest ważne z punktu widzenia inwestora? Sumienność w spłacaniu kredytu. Cała transakcja ma swoją podstawę w spisanej umowie cywilnoprawnej pomiędzy stronami i właśnie w tej umowie jest zawarty harmonogram spłat, którego należy przestrzegać.

Drugim plusem jest zmienna wartość oprocentowania. Chodzi o to, że ostateczne oprocentowanie jest negocjowanie pomiędzy partnerami danej transakcji i jego wartość zależy właśnie od tych ustaleń. Nie ma jednej, ściśle określonej skali oprocentowania, która może być różna u konkretnych pożyczkodawców, ale także wynikać z sumy pożyczonych pieniędzy oraz długości kredytowania. Wiadomo, że inwestor pragnie jak najwięcej zarobić na swoim kapitale, ale niejednokrotnie można wytargować lepsze warunki niż w banku lub innej instytucji finansowej.

Trzecią zaletą pożyczki prywatnej jest naprawdę duża skala oferowanych kwot. Można aplikować o stosunkowo niewielkie sumy, ale również kwoty sięgające kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Kwestia, aby znaleźć inwestora dysponującego takimi środkami i tutaj wyjątkowo pomocne okazują się serwisyl dedykowane ofertą społecznościowym. Sam serwis nie uczestniczy bezpośrednio w procesie udzielania pożyczki, ale ma rolę pośrednika. Po prostu w serwisie rejestrują się zarówno prywatni inwestorzy, jak i potencjalni klientami. Co ważne, serwis weryfikuje wiarygodność zarówno jednych, jak i drugich, aby wszystkie transakcje przebiegały w szybkim tempie i przede wszystkim bez żadnych komplikacji.

Szybka pożyczka społecznościowa online

Trudno byłoby o szybki kredyt w banku, jednak pożyczki przez internet pozwalają na dużą oszczędność czasu i to podwójną. Nie tylko nie trzeba szukać placówki stacjonarnej i jechać do niej często przez zakorkowane miasto, ale także same procedury przyznawania kredytu są nieskomplikowane i bardzo uproszczone. Kredyt społecznościowy jest czasami udzielany tylko na dowód, ponieważ nie zawzse trzeba dostarczać zaświadczeń z pracy, w tym o zarobkach. To również kredyt bez baz, ponieważ dla inwestora nie mają specjalnie znaczenia dotychczasowe zobowiązania finansowe, ale terminowość spłat.