Osoby, które mają negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) albo znajdują się w Krajowym Rejestrze Długów (KRD) nie mogą liczyć na kredyt bankowy. W takiej sytuacji należy szukać innej możliwości, a jest nią  pożyczka bez rejestrów, którą można dostać w instytucjach pozabankowych.

Charakterystyka produktu finansowego

Wszystkie banki mają niezwykle rygorystyczne normy przyznawania kredytów. Przede wszystkim skrupulatnie sprawdzają bazy dłużników, a ponadto wymagają różnorodnych zabezpieczeń w postaci umowy o pracę czy odpowiedniej wysokości zarobków. Wielu osobom trudno spełnić takie oczekiwania. Sen z powiek spędzają zwłaszcza rejestry BIK i KRD. Warto pamiętać, że w BIK-u notuje się wszelkie informacje związane ze zobowiązaniami wobec banków, nie tylko te negatywne. BIK obejmuje zarówno historię kredytów hipotecznych, jak i karty kredytowe bądź odnawialne limity debetowe. Nie chodzi o to, aby nie znaleźć się w tej bazie, ale aby mieć pozytywną historię kredytową, a tym samym wysoki scoring. Kwestia ta zależy od terminowego spłacania wszelkich zobowiązań. Z kolei KRD gromadzi informacje o dłużnikach, czyli zaległościach w opłatach.

Wygodne pożyczki bez BIK oznaczają możliwość pozytywnej weryfikacji złożonego wniosku kredytowego, ponieważ ani kiepska historia kredytowa, ani też zadłużenie nie będą kluczowymi faktorami. Instytucje pozabankowe starają się podchodzić do każdego klienta indywidualnie rozumiejąc, że niekiedy problemy finansowe mają charakter przejściowy i wynikają częstokroć  z przyczyn niezależnych od potencjalnego klienta  Zdecydowanie największym walorem produktów finansowych bez rejestrów będzie właśnie brak kontroli scoringu w BIK oraz ewentualnego zadłużenia w KRD. W takiej sytuacji pozytywnie rozpatruje się wnioski o kredyt, także te wcześniej odrzucone przez banki. Co ważne, nie ma również znaczenia cel wzięcia pożyczki, o co przecież zawsze pytają banki. Kredyt bez BIK i KRD można wziąć zarówno na spłatę wcześniejszych zobowiązań finansowych, jak i na cele inwestycyjne.

Korzystna porpozycja pożyczki bez baz online

Należy wspomnieć o jeszcze jednej zalecie kredytów bez rejestrów, a jest nią błyskawiczna procedura załatwienia całej transakcji. Osoby, którym szczególnie zależy na czasie często wybierają pożyczki bez baz właśnie z tego powodu. Pieniądze na koncie mogą się znaleźć w przeciągu kilkudziesięciu godzin, a to byłoby zupełnie niemożliwe w jakimkolwiek banku. Na szybkość mają wpływ przede wszystkim uproszczone procedury i stosunkowo niewielkie wymagania instytucji pozabankowych, aczkolwiek nie tylko. Równie istotny będzie fakt, że wspracie finansowe można otrzymać przez internet. Nie trzeba wychodzić z domu i szukać placówek stacjonarnych, zresztą mieszkańcy stosunkowo niewielkich miast mogliby mieć z tym pewien problem. Pożyczka online pozwala na znaczną oszczędność czasu, a ponadto jest wyjątkowo wygodna. Można wręcz powiedzieć, że zdecydowanie najprościej i najszybciej uda się znaleźć oferty w takiej formie, np. w serwisie monebay.pl, które dysponuje własną bazą sprawdzonych inwesotrów. Serwis ma oczywiście zasięg ogólnopolski, więc nie ma znaczenia miejsce zamieszkania potencjalnego pożyczkobiorcy. Wszystkie formalności załatwia się w tempie ekspresowym i przede wszystkim spora część wniosków  bez baz przechodzi pozytywną weryfikację skorzystania z usług serwisu.