Ilość osób zadłużonych w naszym kraju systematycznie wzrasta i statystyki pokazują, że co czternasty dorosły Polak ma jakieś zaległości finansowe, co znajduje swoje odzwierciedlenie w bazach BIK i KRD. W takiej sytuacji trudno myśleć o kredycie w banku, ale pożyczka dla zadłużonych w instytucjach pozabankowych jest dostępna w wielu sytuacjach. Na pewno warto rozważyć taką opcję.

Alternatywa dla pożyczek bankowych

Posiadanie jakichkolwiek zobowiązań jest formą zadłużenia, ale dla banków szczególne znaczenie mają problemy z terminową spłatą wszelkiego typu zobowiązań finansowych, a w konsekwencji negatywna historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej, znalezienie się w Krajowym Rejestrze Długów albo postępowanie komornicze. To są kwestie, które w zasadzie blokują dostęp do kredytu. Banki nie mają żadnego zaufania do osób zadłużonych, które jawią się im jako niewiarygodne. Nie ma nawet znaczenia powód zaistniałych długów i opóźnień w opłatach bądź tymczasowość problemów finansowych. Regulacje bankowe są po prostu niezmienne.  

Ci, którzy potrzebują mniejszego lub większego zastrzyku gotówki muszą szukać jakiejś alternatywy i najlepszym rozwiązaniem okazują się pożyczki dla zadłużonych, które można otrzymać w instytucjach pozabankowych. Zwiększona dostępność tego typu produktów finansowych jest związana przede wszystkim z mniej rygorystycznymi kryteriami przyznawania pożyczek, ponieważ negatywne wpisy w KRD, niski scoring w BIK albo zajęcia komornicze niekoniecznie zablokują dostęp do skorzystania z usług finansowych. Liczy się indywidualne podejście i zdecydowanie szersze spojrzenie na potencjalnego klienta.

Gdzie szukać kredytu dla zadłużonych?

Otrzymanie kredytu przez osoby zadłużone na pewno nie jest łatwe, ale jak najbardziej możliwe. Oczywiście należy szukać jedynie w instytucja pozabankowych, ponieważ jedynie takie będą skłonne zaryzykować udzieleniem pożyczki dla zadłużonych bądź kredytu bez rejestrów. Teoretycznie możliwości jest kilka, ale niekoniecznie wszystkie firmy reklamujące się jako chętne w przyznawaniu kredytów dłużnikom rzeczywiście je udzielają. Dlatego warto postawić na sprawdzone i pewne rozwiązania.

Szybki kredyt online

Niezwykle interesującą opcją okazuje się skorzystanie z z oferty w serwisie monebay.pl, który wyróżnia się wyjątkowo dużą bazą zweryfikowanych wcześniej inwestorów. Aplikowanie o pożyczkę odbywa się w niespotykanie łatwy, wygodny i przede wszystkim błyskawiczny sposób, czyli przez internet. Oznacza to, że nawet w małej wiosce można załatwić całą transakcję i nie trzeba jeździć do miasta, aby szukać odpowiedniej firmy. To niewątpliwie ogromny plus, ale jeszcze większym będzie wysoki poziom przyznawalności kredytu dla zadłużonych. Wszystkie procedury są bardzo uproszczone, co znacznie przyspiesza otrzymanie środków, a zdecydowanie najbardziej miłą wiadomością dla potencjalnych klientów będzie ta, że pożyczka dla zadłużonych, bez BIK i KRD czy też z zajęciem komorniczym jest autentycznie dostępna. Tak naprawdę liczy się jedynie terminowe spłacanie rat, według ustalonych pomiędzy inwestorem a klientem zasad zapisanych w umowie.