Ilość formalności, które należy spełnić przy aplikowaniu o kredyt w banku mogą skutecznie zniechęcić najbardziej cierpliwych i wytrwałych. W jeszcze gorszej sytuacji będą osoby pozbawione możliwości przedstawienia wszystkich wymaganych przez bank dokumentów. Na szczęście dostępna jest też szybka pożyczka na dowód i z tej opcji korzysta coraz większa grupa ludzi w naszym kraju.

Na dowód bez zaświadczeń

Ten produkt finansowy jest bardzo atrakcyjny z różnorodnych powodów. Przede wszystkim pozwala znacznie uprościć procedury przyznawania. Instytucje bankowe mają pod tym względem niezwykle restrykcyjne zasady i bez zaświadczenia o stałej pracy oraz potwierdzenia regularnych dochodów można zapomnieć o kredycie. Banki sprawdzają i to niezmiernie wnikliwie wszystkie dostępne bazy zadłużeń oraz historię kredytową osoby ubiegającej się o pożyczkę. Niski scoring w BIK albo jakiekolwiek zaległości np. w opłatach za czynsz bądź media w praktyce blokują możliwość otrzymania kredytu.

Instytucje pozabankowe starają się patrzeć nieco łaskawszym wzrokiem na potencjalnego pożyczkobiorcę, a w szczególności każdy przypadek rozpatrują indywidualnie mając świadomość tego, że niekiedy problemy finansowe mogą mieć charakter przejściowy i właśnie pożyczka stanie się wybawieniem w tej trudnej sytuacji finansowej. Na pewno warto chwytać szansę i aplikować o kredyt bez zaświadczeń w instytucjach pozabankowych.

Kto może skorzystać z pożyczki pozabankowej na dowód?

Grono beneficjentów tego rozwiązania okazuje się zaiste ogromne. W związku z tym, że podstawą przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt będzie dowód tożsamości, obywatelstwo polskie oraz posiadanie konta, a nie określone dokumenty przyniesione z pracy, to kredyt na dowód mogą otrzymać osoby bezrobotne albo pracujące na umowach cywilnoprawnych, które dla banków nie są w ogóle wiarygodne. Nie będą przeszkodą także niskie bądź nieregularne zarobki. W tym drugim przypadku ucieszą się zwłaszcza właściciele małych firm, którzy często miewają przejściowe problemy z płynnością finansową wynikające z opieszałości w regulowaniu rachunków przez kontrahentów. Kolejną grupę stanowią osoby borykające się z poważniejszymi problemami finansowymi, przez co widnieją w bazach dłużników. Pożyczka na dowód bez BIK i KRD okazuje się wyjątkowo kuszącą opcją. Korzystają z niej ci, którym powinęła się noga w kwestiach finansowych i znaleźli się w bazach dłużników. Banki na 100% odmówią przyznania kredytu, ale w instytucjach pozabankowych sprawa wygląda inaczej i jest szansa na otrzymanie wsparcia finansowego. Na pewno warto spróbować i dotyczy to również osób z zajęciami komorniczymi.

Wygodnie przez internet

Najszybszym, a zarazem najbardziej skutecznym sposobem na uzyskanie kredytu pozabankowego na dowód będzie posłużenie się pośrednictwem specjalnej platformy internetowej poświęconej pożyczkom. Taki charakter ma serwis monebay.pl, który gromadzi inwestorów chętnych do udzielenia pomocy finansowej osobom w różnej sytuacji finansowej. Inwestor nie jest oczywiście filantropem, ale pożyczanie pieniędzy stanowi dla niego formę inwestycji. To typowa zasada win-win, ponieważ pożyczkobiorca otrzymuje określoną kwotę pieniędzy bez konieczności okazywania różnorodnych dokumentów, a pożyczkodawca zarabia na swoim kapitale i to znacznie lepiej w porównaniu z lokatami bądź funduszami bankowymi.