Rynek produktów finansowych jest na tyle różnorodny, że w zasadzie każdy znajdzie ofertę idealnie dopasowaną do własnych potrzeb. Jedną z ciekawszych, aczkolwiek stosunkowo rzadko obecnie spotykanych propozycji jest pożyczka pod weksel udzielana pomiędzy osobami prywatnymi.

Szybko i wygodnie

Jest to rozwiązanie niewątpliwie bardzo korzystne dla osób, którym zależy na błyskawicznym otrzymaniu kredytu. Szybkość wynika wprost z wyjątkowo uproszczonych formalności, które należy spełnić. Zazwyczaj nie trzeba dostarczać żadnych zaświadczeń potwierdzających stale zatrudnienie oraz regularność i odpowiednią wysokość zarobków. To jednak nie są wszystkie zalety pożyczki pod weksel. Należy jeszcze wyraźnie podkreślić, że kredyt pod weksel jest zarazem kredytem bez BIK i KRD. Po prostu nie ma konieczności sprawdzania baz zadłużeń, gdyż formę zabezpieczenia pożyczki stanowi ów weksel. Jest to dokument o charakterze papieru wartościowego, w którym pożyczkobiorca bezwarunkowo zobowiązuje się do zapłaty w ściśle ustalonym terminie określonej kwoty pieniędzy na rzecz pożyczkodawcy. Weksel chroni interesy obu stron, o ile oczywiście zadba się o rzetelne zapisy. Poza danymi osobowymi klienta i inwestora musi zostać określone miejsce spłaty zobowiązania finansowego oraz konkretny termin spłaty. Ponadto niezbędny jest podpis osoby biorącej pożyczkę, data i miejsce podpisania dokumentu oraz słowo weksel umieszczone na początku. Z punktu widzenia klienta kluczowe będzie też wpisanie całkowitej kwoty pożyczki. Weksel nie traci ważności w przypadku niewpisania odpowiedniej kwoty kredytu, więc lepiej uniknąć sytuacji, kiedy jej wysokość przypadkiem zostanie zmieniona względem wcześniejszych ustaleń. W ten sposób zredagowany weksel jest wyjątkowo bezpieczną formą umowy, gwarantującą stałość warunków kredytu. Jednocześnie pożyczkodawca ma też solidne zabezpieczenie swoich interesów. W przypadku zaniechania spłaty przez pożyczkobiorcę, może od razu zgłosić się z wekslem do sądu, który w zasadzie natychmiastowo wyda nakaz zapłaty dla osoby podpisanej na wekslu.

Pożyczki pod weksel są jednym najszybszych sposobów na uzyskanie wymarzonej kwoty. Wystarczy jedynie sporządzić dokument wekslowy i można cieszyć się gotówką. Warto jednak pamiętać, aby w tym pośpiechu nie pominąć żadnego elementu w wekslu, a zwłaszcza zapisania konkretnej sumy. Pominięcie tego kroku może mieć bardzo poważne konsekwencje w postaci nagle zwiększonej kwoty zobowiązania finansowego.

Pożyczki pod weksel przez internet

Osoby, które szukają szybkiego kredytu pod weksel powinny zwrócić uwagę na internetowe platformy finansowe, które posiadają własną i przede wszystkim sprawdzoną bazę inwestorów np. monebay.pl. To zdecydowanie duże ułatwienie, a zwłaszcza usprawnienie poszukiwań. Wystarczy dodać swoje ogłoszenie do serwisu, który kojarzy konkretnego inwestora. Potem należy jedynie dokładnie omówić wszelkiego typu szczegóły z pożyczkobiorcą, podpisać weksel i otrzymać upragnione pieniądze. Rozwiązanie bezsprzecznie korzystne dla obu stron.