Dane statystyczne pokazują, że nawet 40% ludzi w naszym kraju ma jakieś zadłużenie. Czasami są to stosunkowo niewielkie kwoty, ale rekordziści mają wielomilionowe zadłużenia. Przyczyny tego stanu bywają różne, ale warto pamiętać, że niekiedy wystarczy jakiś zastrzyk gotówki, aby szybko wykaraskać się z problemów finansowych. Stąd właśnie rosnąca popularność produktu finansowego, jakim jest pożyczka dla zadłużonych.

Szybkie pożyczki dla zadłużonych? Jest to możliwe!

Droga do uzyskania kredytu bankowego jest mocno wyboista i wyjątkowo długa, jeżeli osoba ubiegająca się o taki kredyt ma jakiekolwiek zadłużenie. Mówiąc wprost – kredyt dla zadłużonych w banku w zasadzie nie istnieje. Banki nie są skłonne zaufać tym, którym powinęła się noga i mają nawet stosunkowo niewielkie problemy finansowe. Co ważne, nie warto liczyć na to, że bank pominie etap weryfikacji potencjalnego pożyczkobiorcy w bazach zadłużeń, czyli Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Krajowym Rejestrze Długów (KRD), a także innych rejestrach, jak ERIF i Biuro Informacji Gospodarczej. Jeżeli historia kredytowa okaże się kiepska albo zanotowane są inne zaległości finansowe, to nie ma żadnych szans na uzyskanie pożyczki, ponieważ wniosek zostanie zweryfikowany negatywnie. Dlatego większość osób z mniejszymi i większymi problemami finansowymi od razu szuka alternatywnych rozwiązań i nie traci swojego cennego czasu na aplikowanie w bankach.

Od kilku lat widać wyraźny rozwój rynku usług pozabankowych, który wynika przede wszystkim z dużego zapotrzebowania na produkty finansowe z większą dostępnością w porównaniu z tymi bankowymi. Warto od razu podkreślić zdecydowanie mniej rygorystyczne kryteria przyznawania pożyczki, co znacznie podwyższa stopień przyznawalności. Pożyczka jest dostępna dla szerszego grona osób, a na wiarygodność potencjalnego pożyczkobiorcy nie ma tak wielkiego wpływu niski scoring w BIK bądź informacje o ewentualnych zadłużeniach. W każdym razie te informacje nie muszą całkowicie blokować dostępu do pożyczki, jak to się dzieje w przypadku kredytu bankowego.

Jak to jest możliwe?

Można się zastanawiać, jak to możliwe, że banki nie przyznają kredytu osobom zadłużonym, a w instytucjach pozabankowych ta opcja jest dostępna. Wyjaśnienie okazuje się bardzo proste. Banki mają bardzo sztywne reguły i zasady udzielania kredytu, więc nie wykazują zainteresowania źródłem powstania zadłużenia bądź jego chwilowością. Obwarowania są ściśle ustalone i nie ma od nich żadnych wyjątków.

W instytucjach pozabankowych są trochę inne standardy i często podchodzi się do potencjalnego klienta w indywidualny sposób.  Szczególnie tak się dzieje w przypadku pożyczek udzielanych przez prywatnych inwestorów. Trzeba zauważyć, że kłopoty finansowe niekiedy mogą mieć charakter przejściowy i wynikać z opieszałości kontrahentów, którzy zwlekają z terminową zapłatą za wykonaną usługę albo zakupione produkty. Ten fakt dobrze znają właściciele małych firm. Inne przyczyny zadłużenia mogą tkwić w nagłej kumulacji sporych wydatków i wtedy rzeczywiście mają charakter tymczasowy. W życiu różne rzeczy mogą się zadziać, wystarczy jakaś choroba, wesele i wydatki zaczynają przerastać dochody. W takich okolicznościach szybkie pożyczki dla zadłużonych bywają zdecydowanie najbardziej optymalnym rozwiązaniem na wyjście z długów. Oczywiście nie można brać pożyczek bezmyślne i zawsze należy dokładne przeanalizować swoją kondycję finansową pod kątem terminowego wywiązywania się z harmonogramu spłat pożyczki. Taka pożyczka jest jednak szansą, z której wiele osób korzysta.

Gdzie szukać pożyczki dla zadłużonych?

Instytucje pozabankowe mają trochę propozycji dla osób z długami. Jedną z najciekawszych propozycji będą pożyczki, jakie są dostępne na platformie finansowej. Ten produkt finansowy jeszcze nie jest tak popularny, jak w krajach anglosaskich, ale niewątpliwie coraz więcej osób z niego zacznie korzystać z powodu szeregu walorów. Monebay łączą się dwie grupy, a więc osoby szukające pożyczek z tymi, którzy są skłonni ich udzielić. Zarówno jedni, jak i drudzy mogą w miarę łatwo znaleźć partnera do transakcji. Inwestorzy traktują pożyczki jako formę inwestycji i po prostu zarabiają na swoich zasobach finansowych lepiej niż na lokatach i innych produktach bankowych. Z kolei pożyczkobiorcy mogą liczyć na bardziej preferencyjne warunki, mniejsze oprocentowanie kredytu, a przede wszystkim na tanie pożyczki dla zadłużonych. Wszelkie kwestie, jak kwota pożyczki, dokładny harmonogram spłat oraz inne warunki zostają szczegółowo spisane w umowie, która stanowi zabezpieczenie zarówno dla pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy.